En Çok Merak Ettikleriniz

Toplu Mail ve Email Pazarlama Hizmeti Hakkında En Sık Sorulan Sorular

Email Marketing. Email Doğrulama. Pazarlama Otomasyonu. API Entegrasyon.

EMAİLLER SPAMA DÜŞER Mİ? INBOX ORANINIZ NE KADAR?

Sertifikalı göndericiler üyesi Java Mail ile yapacağınız gönderilerde inbox oranı % 90 ve üzeridir. Hizmet verdiğimiz sunucu altyapısı ile göndereceğiniz toplu maillerde çok kısa aralıklarda IP adresleri değişmektedir. Üye olduğumuz uluslararası SPAM organizasyonları sayesinde yüksek ulaşılabilirlik oranıyla gönderi yapabilirsiniz.

Ayrıca şunlara dikkat etmek gerekir:

  • İşletmenize ait ve doğrulanmış-temizlenmiş email listesi
  • Uygun email konu satırı
  • İyi tasarlanmış email şablonu

EMAİL PAZARLAMA NEDİR?

E-Mail Pazarlama bir reklam ve bilgilendirme kanalıdır. Güçlü tasarımlarla hedef kitlenize ürün/hizmet tanıtımlarınızı en etkili şekilde sunabilirsiniz. Bir dernek yöneticisiyseniz, üyelerinize periyodik bültenler gönderebilirsiniz.

E-Ticaret siteniz mi var? API kod ile “bülten kayıt formu” dolduran ziyaretçilerinizin emailleri doğrudan sisteme kaydedilir. Bayileriniz mi var? Kampanya şablonunuzu oluşturduktan sonra ek dosya olarak fiyat listesi, sözleşme gibi belgeleri bayilerinize anında ulaştırırsınız.

EMAİL LİSTEM YOK. NASIL OLUŞTURABİLİRİM?

Öncelikle satın aldığınız veya başkasına ait olan listelerle gönderi yapmanızı tavsiye etmiyoruz. En verimli sonucu kendi müşteri listenize düzenleyeceğiniz email kampanyalarından elde edebilirsiniz.

Listenizi geliştirmek için mutlaka web sitenize bir kayıt formu eklemelisiniz. Sonrasında katıldığınız fuarlarda tanıştığınız müşterilerden aldığınız iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz. Sizi arayan ve hizmet alımı yapan müşterilerinizin email adreslerini toplu mail listenize ekleyebilirsiniz.

HARDBOUNCE NEDİR?

Gönderim yapacağınız email listelerinde bulunan çalışmayan emaillere Hardbounce ( Sürekli Yansıyan ) denir. Örneğin 1000 kişiden oluşan bir email listeniz var. Zaman içerisinde bu listeden eksilmeler olacaktır. Bir çalışan işten ayrıldığında email adresi silinir. Başka sebeplerden dolayı emailler devre dışı kalabilir. Bu durumlarda email listenizi doğrulayıp temizleyerek hardbounce oranı % 10 ve altında olan listelere gönderi yapmanız gerekmektedir. Bu durumda hem tasarruf edeceksiniz hem de gönderim yaptığınız IP adresleri zarar görmemiş olacaktır.

TOPLU MAİL GÖNDERİRKEN EMAİL ADRESLERİ GİZLİ MİDİR?

Evet. Örneğin email listenizde 1000 kişi var. Bu listeye gönderim yaptığınızda emailiniz her kişiye ayrı ayrı gönderilecektir. Alıcılardan hiçbiri diğerinin email adresini görmez. Sistem BCC olarak çalışır. Konuyla ilgili Toplu Mail Gönderirken Adresleri Gizleme yazısına göz atabilirsiniz.

GÖNDERİLEN EMAİLLER NE KADAR SÜREDE ULAŞIR?

Toplu mail gönderme işlemini başlattığınız anda yüksek performanslı çalışan sunucular tarafından tüm emailler eş zamanlı olarak alıcılara ulaşır. Sonuçları anlık raporlama bölümünden takip edebilirsiniz.

TOPLU MAİL İLE EK DOSYA GÖNDEREBİLİR MİYİM?

  • Evet. Toplu mail kampanyalarınız ile ZIP, DOC, XLS, PDF vb dosyaları gönderebilirsiniz. Her bir dosya boyutu max 3 MB olmalıdır.

TOPLU MAİL GÖNDERİM KREDİSİ NEDİR?

  • Satın aldığınız paket miktarı sizin kaç email adresine gönderim yapabileceğinizi gösterir. 1 kredi = 1 email gönderim demektir.

GÖNDERİMLER KİM TARAFINDAN YAPILIYOR?

Toplu email gönderimlerinizi isterseniz siz yapabilirsiniz. Eğer kendi işinizde yoğunluk yaşıyorsanız destek ekibimiz sizin yerinize gönderimleri yaparak raporlama sonuçlarını sizinle paylaşacaktır.

ÖZEL EMAİL BÜLTEN TASARIMI YAPIYOR MUSUNUZ?

  • Evet. İşletmenizin bulunduğu sektöre özel olarak en yüksek verimi elde etmenizi sağlamak üzere şablon tasarım hizmetimiz bulunmaktadır. Satış oranınızı artıran email pazarlama kampanyalarında en önemli unsurlardan biri profesyonel görünen email şablonlarıdır.

APİ ENTEGRASYON VAR MI?

Panelinizden oluşturacağınız API kodunuzu kullanım amacınıza göre birçok alanda kullanabilirsiniz.

SİSTEMİNİZİ KULLANMAK İSTİYORUM. SÜREÇ NASIL İŞLİYOR?

Email pazarlama danışmanımız öncelikle email listenizdeki kişi sayınız ve gönderim periyodunuza göre size özel bir paket önerisi ve fiyat teklifinde bulunuyor. Bizi tercih ederseniz, ödemeniz tarafımıza ulaştıktan sonra paneliniz oluşturularak kullanıcı bilgileriniz size yönlendiriliyor ve ücretsiz panel eğitimi ile kullanıma başlıyorsunuz.

HESAP AÇILIŞ VE EĞİTİM ÜCRETİ ALIYOR MUSUNUZ?

Hayır. Sürpriz ücretlendirmeler yoktur.